Sıra kadın ve çocukların giyimine geldi! HÜDA PAR’dan firmalara çağrı: Tesettüre uygun kıyafetler üretin

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HÜDA PAR Ağrı Kadın Kolları Başkanı Saliha Adıgüzel, anne ve babaların kız çocuklarına tesettüre uygun kıyafet bulamadıklarını belirterek, firmalara tesettüre uygun kıyafet üretin çağrısında bulundu.

Adıgüzel, firmaların tesettüre uygun yeteri derece kıyafet üretmeleri hususunda hassas olmaları gerektiğini söyledi. Kadınlar için tesettürün farz olduğunu, İslami tesettürün kazanç elde etmek isteyen firmalar yüzünden farklılaştırıldığını söyleyen Adıgüzel, bazı firmaların dejenere çalışmalarına karşı Müslümanların dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Ebeveynlerin çocuklarına uygun kıyafet bulamayınca hassasiyetlerini zedeleyecek kıyafetler almak zorunda kaldıklarını kaydeden Adıgüzel, “Tesettür insanlık tarihi kadar eski bir uygulamadır. Hazreti Adem ve Hazreti Havva’dan itibaren gelmiş olan bütün toplumlarda, bütün zamanlarda ve bütün kavimlerde uygulanmıştır” dedi.

Tesettürün tahrif edilerek içeriğinin boşaltılmaya çalışıldığını ileri süren Adıgüzel, şöyle devam etti:

“İslam’ın tesettür emri, kadına verilen bir sıkıntı değil bilakis Müslüman kadına verilen bir paye, rütbe, yüksek bir makamın dıştan görünür şeklidir aslında. Ne yazık ki son zamanlarda tesettürün sadece başın örtünmesi, saçların görünmemesi algısına yol açmıştır. Bunun ile beraber tesettür moda ile beraber bir kazanç kapısına dönüştürülmesi İslam’ın tesettür emri ile amaçladığı yararın ortadan kalkmasına neden oldu. Çünkü tesettürün başörtüsüne indirgenmesi toplumun sadece başını değişik şekillerde örten ancak bedeninin geri kalanının örtünmesi konusunda gerekli özeni göstermeyen Müslüman kadın tiplemesinin ortaya çıkmasına yol açmıştır.

Aynı şekilde tesettür modasının Müslüman kadınlar arasında tutulması tesettürün dejenere olmasına neden oluyor. Çünkü bu moda çerçevesinde giyinen kadınlar bedenlerini setretmekten ziyade daha çok çekici ve alımlı olarak ortaya çıkmaktadırlar. Tesettür modasına uygun bir şekilde giyinen kadınlar maalesef Allah Resulü’nün (Sallallahu Aleyhi Vesellem) buyurduğu gibi, ‘giyinik çıplaklar’ tabirine birebir uymaktadırlar. Bunun içindir ki Müslüman kadın tesettür konusunda hassas olmalıdır. Buna uygun kıyafetlerini biçimlendirmeli, şekillendirmelidir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sıra kadın ve çocukların giyimine geldi! HÜDA PAR’dan firmalara çağrı: Tesettüre uygun kıyafetler üretin

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz