1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Yeniden Refah Partili Doğan Aydal: ‘Biz olmasaydık Erdoğan Cumhurbaşkanı olamazdı’

Yeniden Refah Partili Doğan Aydal: ‘Biz olmasaydık Erdoğan Cumhurbaşkanı olamazdı’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen partiden bu kez muhalefet konumunda bulunduklarına ve iktidar ile işbirliği içinde olmadıklarına dair mesajlar verildi; bu kapsamda AK Partili siyasetçilere bazı eleştiriler yöneltildi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanvekili Doğan Aydal, Halk TV yayınında şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı sistemi partilerin tek başına seçime girip boyunun ölçüsünü alacağı bir sonuçtan çok uzaklaştırdı. Seçim döneminde de ısrarla sıkça söyledim biz geçici bir seçim ittifakı kuruyoruz. Sebebi mevcut şartlardı. Biz o günün şartlarında hedef olarak Erbakan ismini meclise sokmak hedefliydik ve bunda başarılı olduk. Biz YRP olarak vekil pazarlığı ya da sayı pazarlığı yapmadık. Kendi logomuzla girdik, kendi oylarımızla meclisteyiz.

Bu sebeple kimse kalkıp da AK Parti lütfuyla girdik gibi bir algı yapmasın. Ancak AKP’li siyasetçiler de sanki bize bir lütuf verilmiş gibi konuşuluyor. Biz olmasaydık sayın cumhurbaşkanı da bugün cumhurbaşkanı değildi. Mevcuttan yüzde 3 çıkartın cumhurbaşkanı şu an cumhurbaşkanı değildi. Biz o anlık siyaset ile bir şeyi belirledik.”

Aydal ayrıca İYİ Parti lideri Meral Akşener’in diğer partilere yönelik “Gelin seçimlere her birimiz ayrı ayrı girelim” şeklindeki çağrısına karşılık olarak şunları söyledi: “Akşener diyor ki ‘biz kendimiz girelim.’ Ancak ortada bir gerçek var. Şimdi karşı taraf diyor ki ‘biz Cumhur İttifakı olarak seçime gireceğiz.’ Buna karşı siz ‘ben tek başıma parti olarak seçime gireceğim.’ derseniz bunun haklı gerekçesini halka anlatamazsınız. Ya da tabanınıza anlatamazsınız. O zaman farklı bir kombinasyon ile bunun karşısına çıkmak mecburiyetindesiniz. Ve partilerin bir gruba aitmiş gibi gösterilmesinden rahatsız olduğunu biliyorum.” (HABER MERKEZİ)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yeniden Refah Partili Doğan Aydal: ‘Biz olmasaydık Erdoğan Cumhurbaşkanı olamazdı’
Yorum Yap

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz