Akıllı telefonlarda büyük düşüş: Markalar çıkmaza girdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analitik işletmesi Counterpoint Research’e göre, Amerika Birleşik Devletleri uslu telefon sevkiyatları 2023’ün ikinci çeyreğinde geçtiğimiz senenin aynı yarıyılına göre %24 düştü. En son rapor, Amerika Birleşik Devletleri cep telefonu sevkiyatlarının ise üst üste üçüncü çeyrek diliminde düştüğünü ortaya koyuyor.

Uzmanlar, harcayıcıların, enflasyondaki son düşüşe karşın pazardaki bilinmeyenliği bahane göstererek uslu telefonlarını yenileme mevzusunda gönülsüz olduklarını söylüyor. Çoğu uzman, sevkiyatların önümüzdeki çeyrekte düşmeye devam etmesini bekliyor.

Her şey gibi dünyadaki enflasyon da yüksek teknoloji mahsulü makinelerin satışlarına hasar veriyor. Uslu telefonlar netlikle bir numara. Son raporlar, uslu telefon satışlarındaki düşüşü de doğrulamakta.

Talepteki düşüş münakaşasız en çok Android işletmelerini vurdu. Geçen senenin aynı yarıyılına göre TCL Alcatel sevkiyatları %37 eksildi. Bu arada, Samsung’un sevkiyatları %37, Motorola’nın sevkiyatları ise %17 düştü.

Kötü hava şartlarından en az etkilenen Apple gibi görünüyor. Apple’ın gönderileri geçen senenin aynı yarıyıl bilgilerine oranla yaknızca %6 düştü. Öte yandan, Google’ın Amerika Birleşik Devletlerinde yalnızca %2’lik bir pazar hissesine sahip olduğu düşünülürse, Google’ın %48’lik yükselişi azıcık yanıltıcı görünmekte.

Uslu telefon sevkiyatlarından en az etkilendiği görülen Apple, pazar hissesini %55’e çıkardı. Firma, 2022’nin 2. çeyreğinde %45 pazar hissesine sahipti. Samsung’un pazar hisseyi %28’den %23’e düştü.

Son yonga krizi ile beraber öteki meselelerin uslu telefon sanayisinde negatif bir gidişat olmaya devam ediyor. Uzmanlar bu düşüş trendinin 2024 senesinde sona ereceğini hipotez ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Akıllı telefonlarda büyük düşüş: Markalar çıkmaza girdi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz