Duymayan anne baba kalmasın! Çocuklarınızla gizli emoji kullanın

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çoğu çocuk artık bir cep telefonu ile geziyor, ancak çocuğunuzun telefon görüşmesi yapamayacağı ya da şüpheli birinin gözünü telefonuna diktiği durumlar olabilir. İşte o zaman gizli bir emoji günü kurtarabilir. Acil bir durumda, bir emoji bir kelime veya ifadeden daha az dikkat çekicidir.

Kısacası, çocuğunuz arama yapamıyorsa veya birisi onu mesajlaşırken izliyorsa, bir emoji mükemmel bir imdat sinyali görevi görebilir.

En iyi gizli emojiyi seçerken, hatırlaması kolay olduğundan emin olun. Ama ailenizin sık kullandığı bir emoji olmasın. Bu gereksiz kafa karışıklığına ve muhtemelen biraz sıkıntıya neden olabilir. Kalpler veya gülen yüzler gibi yaygın olarak kullanılan emojilerden de kaçınmalısınız. İşte kullanabileceğiniz bazı emojiler:

Hayvan emojileri harika seçeneklerdir, özellikle de daha egzotik olanlar. Örneğin ahtapotu ele alalım. Yaygın olarak kullanılmaz, ancak tüm ailenin hatırlaması kolaydır. Önemli olan, çocuğunuza bunun sadece acil durumlarda kullanılması gereken bir emoji olduğunu iyi anlatabilmenizdir.

Çocuklarınızın planı kullanmaları halinde sizden hangi tepkileri beklemeleri gerektiğini de önceden belirleyip açıklamalısınız. Örneğin, size emoji gönderdiklerinde, karşılığında siz bir telefon görüşmesi ile mi cevap vereceksiniz? Eğer öyleyse, ne söyleyeceksiniz?

En iyi öneri, çocuğunuzu hemen aramak ve en kısa sürede eve gelmesi gerektiğini söylemektir.

Neler olduğuna bağlı olarak, bir ebeveyn olarak atabileceğiniz diğer adımlar yetkililerle iletişime geçmek veya yakındaki güvenilir yetişkinlere ulaşmaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Duymayan anne baba kalmasın! Çocuklarınızla gizli emoji kullanın

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz