Google’dan videolardan kaliteli ekran görüntüleri alma özelliği!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün bir uygulamada ekran görüntüsü almak istediğinizde, “Ekran Alıntısı Aracı” veya buna benzer uygulamaları kullanmanız gerekir. Google’ın kullanıma sunduğu yeni özellik ise buna duyduğunuz ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Videodaki sağ tık yapmanız ve “Video karesini kopyala” seçeneğine tıklamanız yeterli. Panoya kopyalanan ekran görüntüyü Paint veya Adobe Photoshop gibi uygulamalara aktarabilirsiniz.

Google’ın videodan ekran görüntüsü alma özelliğinin birkaç önemli yeteneği var. Şöyle ki ekran görüntüsünü aldığınız videonun oynatıldığı çözünürlük, kopyalanan görüntünün gerçek çözünürlüğü oluyor. Yani sizin kullandığınız bilgisayar 1080p görüntü sunuyor ancak video 480p kalitede ise aldığınız ekran görüntüsü 480p çözünürlükte oluyor.

YouTube’da videodan ekran görüntüsü alabilmek gerçekten işkencedir. Çünkü videoyu durduğumuzda video oynatıcı arayüzü ekranda görünür ve ekranın tamamının görüntüsünü almamızı engeller. Video karesini kopyala özelliği ise otomatik olarak videonun tüm ekran görüntüsünü aldığından video oynatıcı gözükmüyor.

Ayrıca özellik, doğrudan Google Chrome’a değil Chromium’a eklendiğinden Edge, Opera gibi tarayıcıları kullandığınızda da özellikten faydalanabileceksiniz.

Instagram, TikTok, X (Twitter), Dailymotion ve Vimeo gibi platformlarda çalışmayan hizmet, şu an için YouTube ile Google Fotoğraflar uygulamasına özel gibi görünüyor. Ancak özelliğin geleceğine yönelik herhangi bir bilgi sahibi değiliz. Google, bu özelliğin kapsamını genişletebileceği gibi sadece kendi servislerine özel olarak bırakabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Google’dan videolardan kaliteli ekran görüntüleri alma özelliği!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz