Steve Jobs ve Steve Wozniak’ın imzasını taşıyan çek açık artırmaya çıktı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Az evvel dedik ki sarih artırmaya çıkarılan çekin “çek” olarak çok da bir ehemmiyeti yok. Gerçekten de öyle. Yukarıyadaki ekran görüntüsünü incelerseniz, Steve Jobs ile ortağının bu çek ile yalnızca 116 dolar 97 cent ödeme yaptıklarını görüyoruz. Ancak bir zamanlar surat dolardan azıcık daha kıymetli olan bu çek için şu an için verilen para 55 bin 527 dolar. Müzayede konutu RR Auction’ın internet sitesindeki bilgiye göre bir sonraki ölçü, 61 bin 080 dolar olacak. 25 Ağustos’ta çekin yeni sahibi resmen duyuru edilecek.

Steve Jobs ile Steve Wozniak tarafından imza atılan çeki özel kılan şey, bunun Apple tarihindeki ikinci çek olması. Öyle ki çek imza atıldığı tarihte, Apple daha kuruluş aşamasındaydı ve resmi olarak Apple diye bir firma yoktu. İki yazılımcı, bu çeki bir devre kartı firmasına verip, Apple bilgisayarların esasını atmışlardı. Yetkililer, şimdiden 18 öneri alan çekin sarih artırmanın sonlarına doğru daha çok değerleneceğini düşünüyorlar.

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın efsane CEO’su Steve Jobs ile o yarıyıllarda ortağı olan Steve Wozniak tarafından 1976 senesinde imza atılan bir çek, sarih artırma ile satışa çıkarıldı. Bu çek, “çek” olarak bakıldığı zaman ehemmiyetli değil. Ancak Steve Jobs’ın hatırası sebebiyle insanlar tarafından önemseniyor.

Steve Jobs imzalı çekler sık sık sarih artırmaya çıkıyor. Bu bağlamda; bundan birkaç ay evvel sarih artırmaya çıkarılan bir çek için 106 bin 985 dolar ödeme yapıldı. Ancak bu da rekor değil. Geçtiğimiz sene sarih artırmaya çıkarılan yeniden 1976 senesinden kalma bir çek için bütün 164 bin dolar ödeme yapılmıştı. 2 numaralı çekin yeni bir rekor kırıp kırmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Steve Jobs ve Steve Wozniak’ın imzasını taşıyan çek açık artırmaya çıktı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz