Türkiye’de bu yaz en çok dinlenen 40 şarkı belli oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de, 2023 yazının en çok dinlenen şarkısı, Semicenk ve Doğu Swag işbirliğiyle hazırlanan “Pişman Değilim” oldu. Bu enerjik parça, dinlenme sayısı açısından Türkiye listesinin zirvesinde yer aldı. Onu, Caney’in “UZI” ve Halodayı ile Azer Bülbül’ün “Aman Güzel Yavaş Yürü” şarkıları izledi.

Listedeki diğer dikkat çeken isimler arasında, ALIZADE ve BEGE ikilisinin “24/7” şarkısı, Semicenk’in Rast ile birlikte seslendirdiği “Canın Sağ Olsun” ve Emir Can İğrek’in “Ali Cabbar” şarkısı bulunuyor.

Dünya genelinde ise 2023 yazının en çok dinlenen şarkısı, Eslabon Armado ve Peso Pluma’nın “Ella Baila Sola” oldu. Bu enerjik Latin müziği parçası, dünya çapında 390 milyonun üzerinde dinlenmeyle zirveye oturdu. Onu, Bad Bunny’nin “WHERE SHE GOES” ve Jung Kook ile Latto’nun “Seven” şarkısı takip etti.

Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar listesinde “Pişman Değilim” şarkısı birinci sırada yer alıyor. Ardından “Caney” şarkısı ikinci sırada geliyor. Üçüncü sırada ise “Aman Güzel Yavaş Yürü” şarkısı bulunuyor. “24/7” şarkısı dördüncü sırada yer alırken, “Canın Sağ Olsun” beşinci sırada bulunuyor. “Geri Dönemedim” altıncı sırada yer alırken, “Ali Cabbar” yedinci sırada bulunuyor. “Yana Yana” sekizinci sırada yer alırken, “Aşkın Olayım” dokuzuncu sırada bulunuyor ve “Aşk Olsun” onuncu sırada yer alıyor.

Z kuşağının etkisinin arttığı bu dönemde, Türk müziği beklenmedik bir dönüşüm geçiriyor ve bu dönüşüm 2023 Yaz Hitleri listesinde kendini gösteriyor. Arabesk müziği, uzun yıllar boyunca Türk müziğinin belirgin bir parçası olmuş ve dinleyicileri derinden etkilemiş bir türdü. Ancak 2023 yazında, bu geleneksel tür, yeni nesil sanatçılar tarafından pop ve rap gibi çağdaş türlerle harmanlanarak farklı bir boyut kazandı. Ayrıca en çok dinlenen şarkılarda yerli müziğin ne kadar baskın olduğu da gözler önünde.

Dünya genelinde en çok dinlenen şarkılar listesinde ise “Ella Baila Sola” şarkısı birinci sırada yer alıyor. Ardından “WHERE SHE GOES” şarkısı ikinci sırada geliyor. Üçüncü sırada ise “Seven (feat. Latto)” şarkısı bulunuyor. “Cruel Summer” şarkısı dördüncü sırada yer alırken, “La Bebe (Remix)” beşinci sırada bulunuyor. “un x100to” şarkısı altıncı sırada yer alırken, “Flowers” yedinci sırada bulunuyor. “Daylight” sekizinci sırada yer alırken, “Sprinter” dokuzuncu sırada bulunuyor ve “As It Was” onuncu sırada yer alıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye’de bu yaz en çok dinlenen 40 şarkı belli oldu

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz