YouTube içerik üreticilerine bir şans daha verdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google, YouTube Topluluk Kuralları için yeni bir güncelleme yapma hazırlığında. Bu güncelleme, topluluk kurallarında bir değişiklik yapmaktan ziyade, içerikleri kaldırılan ve kanalları kapanma riskiyle karşı karşıya olan yasaklı içerik üreticilerine yönelik bir eğitim programını içeriyor.

Bu kapsamda, içerikleri kaldırılan veya kanalı için kapanma uyarısı alan içerik üreticilerine, ihlal ettikleri kurallarla ilgili özel bir eğitim verilecek. Mevcut kurallara göre, içerik üreticileri kuralları ihlal etmeleri durumunda 90 gün süren bir uyarı alıyorlar. Ancak yeni protokole göre ihlal bildirimi alan içerik üreticileri bu eğitimlere katıldıklarında YouTube, uyarıyı kanaldan kaldırmaya karar veriyor. Bununla birlikte, ihlalde bulunan içerik üreticilerinin 90 gün boyunca aynı politikayı ihlal etmemeleri gerekiyor.

Yapılan açıklamaya göre, YouTube, bu yeni politika ile kapatılan kanalların %80’inin yeniden kural ihlali yapmamasını hedefliyor. Ancak YouTube, Topluluk Kuralları dışında hareket eden ve aynı kurala karşı üç kez ihtar alan kanalları hala yayından kaldırmaya devam edecek.

Google, resmi blogunda yaptığı açıklamada, bu yeni politikanın oldukça umut verici olduğunu ve içerik üreticilerinin topluluk kurallarına uyumunu artırmayı amaçladığını belirtti. YouTube, yasaklı içerik üreticilerine sunulan eğitimle, platformun daha güvenli ve uyumlu bir yer olmasını hedefliyor.

YouTube, içerik üreticilerinin yasaklı içerikten uzak durmalarını teşvik ederken, aynı zamanda onlara ikinci bir şans vererek, topluluk kurallarına uyum sağlamalarına olanak tanıyor. Bu adım, YouTube’un içerik kalitesini artırmaya yönelik attığı önemli bir adım olarak dikkat çekiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YouTube içerik üreticilerine bir şans daha verdi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz