Ankara’da Patipark Köpek Barınağı Sular Altında Kaldı!

Ankara'da Patipark Köpek Barınağı sular altında kaldı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hafta içinde olduğu gibi Haziran ayının ikinci hafta sonunda da Ankara, sağanak yağışın tesiri altında bulunuyor.

Dolan yağmur suları nedeniyle sokak ve caddelerde taşıtların mahsur kaldığı, fırtına nedeniyle çatıların uçup ağaçların yıkıldığı Ankara’da hayvanseverler tarafından inşa edilen 1000 köpek kapasiteli Patipark Köpek Sığınağı sular altında kaldı.

Ankara’nın Ayaş ilçesinde heyeti bulunan Patipark Köpek Sığınağına gelen Patipark Hayvanseverler Derneği azaları, köpeklerin dolaşma alanı olan padokların sulara gömüldüğünü görünce şok oldu.

Çektikleri videoyu sosyal medyadan paylaşarak yetkililerden takviye isteyen Patipark Hayvanseverler Derneğinin bir abonesi, sığınağın yanında bulunan tarladan padoklara yağmur sularının aktığını, 5 padoktan tamamının sular altında kaldığını ve ne yapacaklarını öğrenemediklerini belirtti.

Hayvansever yurttaş, padoklarda bulunan köpekleri geçici olarak alabilecekleri rastgele bir yerlerinin olmadığını vurgulayarak takviye istedi.

Sürüklediği görüntüde “Acil gidişat dostlar.” diyerek köpek sığınağındaki vaziyeti aktaran hayvansever şu çağrıyı yaptı:

“Şimdi geldik PatiPark’a ama hiç bunu hesaplayamamıştık. Başka Bir Deyişle şu zati hesap edilir bir şey değil. Burası PatiPark’ın dışı. Ve yan tarladan şu anda su baskın biçiminde, burası göl olmuş. Ve bu sular bizim duvarımızdan padokların içine akıyor. 5 tane padok böyle. Başka Bir Deyişle bunu ne yapmamız gerekli? Belediyeden takviye mi isteyeceğiz, bu suları sürüklemek için. Bu padokları boşaltmamız gerekli. Bu padoklardaki köpekleri alabilecek bir tane yerimiz yok. Ne yapacağız afallamış vaziyetteyiz. Allah’ım sen takviye et. Gayretimizi lütfen bir Allah’ın kulu görsün artık. Mama dahi toplayamıyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara’da Patipark Köpek Barınağı Sular Altında Kaldı!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz