Bekir Şen’den Ayaş Belediyesine Eleştiriler

Bekir Şen'den Ayaş Belediyesine eleştiriler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Millet Partisi CHP Ayaş İlçe Başkanı Bekir Şen
, Ankara Masası Haber Müdürü Ersin Küçükbarak’ın misafiri oldu.

Türkiye ve Ayaş’ın politik gündemine ait açıklamalarda bulunan Şen, altılı masanın Ayaş’ta bir umut olduğunu söyledi.

Şen, ittifakın mevcut ilçe başkanlarıyla iyi bir ilişki içinde olduklarını aktarırken “Görüş alışverişinde bulunuyoruz. Birlik ve beraberlik içinde çalışmaları yürüteceğimize inanıyoruz. 6’lı ittifakın bozulmaması için gayret içindeyiz.” dedi.

AK Parti içinde bir çözülme olduğuna da vurgu yapan Şen, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ekonominin makûsa gittiğini söyledi.

Ayaş’ta AK Parti ile aralarındaki makasın kapandığını belirten Şen “Halk ittifakı olarak tercihi kazanacağız. 10 sene sonra belediyeye sancağımızı dikeceğiz. Merkezde birinci oluruz, kırsaldaki tutucu kesimde de bir kırılma oldu. CHP’nin Ayaş’ta 1. Olma amacı var.” diye konuştu.

İlçenin en büyük sualin ise işsizlik ve ekonomik kasvetlerin olduğunu ifade eden Şen “Kırsal kesimden üreticiler şehirlere çekiliyor. Ankara Megakent Belediyesi bize geçtikten sonra suratlarca CV önümüze geldi. Bu kadar çok işsizliği ABB’nin karşılaması muhtemel değil.” dedi. Şen ayrıca Ayaş’ın aralıksız göç verdiğinin de altını çizdi.

Ayaş Belediyesinin kırsala zorunlu yardımı veremediğini vurgulayan Şen, Megakent’in ise bölge çiftçisine bir hayli alanda el uzattığını ifade etti.

Şen, ilçenin Ankara’nın ticaretinden, turizminden kazancından zorunlu yardımı almadığını da laflarına ekledi.

Ayaş Belediyesine müteveccih de tenkitlerini yönelten Şen “Ayaş’ta hiçbir şey yapılmıyor. Gözle görülen hiçbir şey yok. İlçemize natürel gaz geldi. Boruları döşediler, ne kaldırım ne taş kaldı. Ayaş Belediyesinin yapacağını söylediler ancak gelin yollarımızı bir görün. İlçe belediyesinin yapması gerekiyor ama yapmadı. Kim yapacak bunu?” diye sordu. 

Ersin Küçükbarak’ın “Daha Önceki cezaeviniz var burada yeni bir proje mi yapılacak?” suali üzerine dikkat toplayan laflar sarf eden Şen “Orası, Özal yarıyılında bölge cezaevi olarak başlamıştı. Binalar dikildi, kaba inşaatları tamamlandı. 5 bin karakter bir yer minik değil. Sonra proje atıl bir biçimde kaldı. Yarı sarih cezaevi bitirildi ancak kapalı alanı kaldı. Bakanlık orayı Ayaş Belediyesine devretmiş. Ayaş Belediyesi de imha kararı aldı. Orası bir şirkete belediye tarafından davetiye üzeri vermiş. Fakat aldığımız bilgiye göre, oranın 20 milyonluk enkazı tahribi yapan şirkete kalacakmış. Yetmiyormuş gibi Ayaş Belediyesinin kasasından müteahhite bir ölçü para daha verilmiş. Bir dostla görüştüm, “Ben buraya belediyeye 5 milyon lira verirdim” dedi. Üstüne para verirdim ifadelerini kullandı.” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bekir Şen’den Ayaş Belediyesine Eleştiriler

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz