Başkan Çelik: Pekdav’ın Iadesi, Itibarımızın Iadesidir

Başkan Çelik: PEKDAV’ın Iadesi, Itibarımızın Iadesidir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vakıflar Genel Müdürlüğü, 28 Şubat döneminde kapanan Polatlı Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın (PEKDAV) el konulan mal varlığını iade edecek. O dönemde 7 kişilik bir mütevelli heyeti ile kurulan vakıf bünyesinde hizmet veren bir yurt binası kapatılarak, el konulmuştu. Bir süre boş kaldıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığına devredilen bina şuanda mescit ve yatılı kız Kur’an kursu olarak hizmet veriyor.

Aynı zamanda vakfın Mütevelli Heyeti’nde üye olan Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, mal varlığının iadesinin, kendisinin ve arkadaşlarının itibarlarının da iadesi anlamına geldiğini söyledi.

Çelik, öğretmenlik yıllarında 6 arkadaşı ile kurdukları Polatlı Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın iade edilme kararını değerlendirdi. Vakfı 1990’lı yılların başında Polatlı’da kurduklarını bildiren Çelik, “Vakfa ait bir binamız vardı. Yurt olarak, gelen-giden öğrencilerin bir bilim yuvası olarak kullandıkları, sınıfların ve dersliklerin olduğu bir bina vardı. Buna el konulmuştu.” dedi.

Çelik, “Türkiye’nin hemen her yerinde olduğu gibi biz de bir avuç gönüllüler olarak, bilhassa Polatlı’nın, Ayaş’ın, Beypazarı’nın, Mihalıççık’ın, Sivrihisar’ın, Günyüzü’nün, Haymana’nın köylerinden muhtaç aile çocuklarının, kapasitesi var ama okuma imkânı olmayanlara yardım etmek, bunları okutup vatana, millete, hayata kazandırmak hususunda yapılmış çok değerli bir çalışma idi. Bunların akamete uğratılmış olması son derece üzücüdür. Bugün tekrar o hakların iadesi, bizim itibarımızın iadesidir. Devletimizin adeta ‘sizler doğru yoldaydınız, güzel işler yapıyordunuz. Sivil inisiyatif yürütüyordunuz. Biz yanlış yaptık. Bu işlere müdahil olmakla size güvensizlik duymakla, lütfen bu işleri alın ve daha güzel şekilde yürütün’ gibi anlamlar çıkarıyorum. Ama her şeyden önemlisi bugün, geçmişe göre insanımızın daha fazla bu tür sivil çalışmalara memleketimizin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Ve herkesi maddi, manevi bu işlere katkı vermeye davet ediyorum.”

Vakfın teslim edilmesi için kanuni altyapının olması gerektiğini ve bu hazırlığın henüz bitmediğini kaydeden Çelik, sonraki süreçte konuyu Mütevelli Heyeti ile konuşup birlikte karar vereceklerini sözlerine ekledi.

Ankara’da polisin “dur” ihtarına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Aydın’da doğalgazdaki fahiş fiyatın sebebi tüketiciymiş
Şişli Belediyesi’nde staj gören genç kız, belediye binasının çatısından düşerek hayatını kaybetti

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Çelik: Pekdav’ın Iadesi, Itibarımızın Iadesidir

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz