Dışişleri Bakanı Fidan, Fransız mevkidaşı ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dışişleri Bakanlığı’nın paylaştığı bilgiye göre, görüşme Fransız mevkidaşı Colonna’nın talebi üzerine yapıldı. Görüşme esnasında Bakan Fidan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) hükümetinin Pile-Yiğitler Yolu projesi hakkında bilgi verdi. Ayrıca Fidan-Colonna görüşmesinde Karadeniz Tahıl Girişimi de ele alındı.

KKTC Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler gözetimindeki Yeşil Hat üzerinde yer alan Pile köyüne KKTC’den kolay ulaşım sağlanması amacıyla insani nedenlerle Pile-Yiğitler Yolu Projesi’nin hazırlandığını açıklamıştı.

Projenin temel hedefi, Pile halkının bölgedeki arazilere daha rahat erişimi, ekonomik kalkınma fırsatları ve Pile köyünün İngiliz Egemen Üs Bölgesi’ne bağımlı olmadan geçişini sağlamaktır.

ikili arasında gerçekleştirilen bu telefon görüşmesi Türk-Fransız diplomatik ilişkilerinin önemli bir parçasını oluştururken, KKTC’nin bölgedeki insani ve ekonomik gereksinimlerini ele almak adına atılan adımları vurguluyor. Görüşme bölgesel işbirliğinin ve çözüm odaklı yaklaşımların devam edeceğine ipuçları verdi.

Türkiye’nin son zamanlarda dış ülkeler il olan siyasi ilişkileri hareketlilik kazanmış durumda. Vatandaşlar yaşanan yeni gelişmeleri yakından takip ediyorlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dışişleri Bakanı Fidan, Fransız mevkidaşı ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz