Hatay Valisi, Seçim Kurulu’nu tehdit etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçersiz oy ve iki aday arasındaki oy farkının seçimin sonucunu değiştirebilir seviyede olmasına dikkat çeken Sarıbal “39 bin civarında geçersiz oy var. Aradaki fark 2 bin 600’e inmiş… Tam 15 kat. 39 bin geçersiz oy incelendiğinde seçimin sonucunu değiştirecek yanlış oy çıkabilir. Kütahya’da 5 bin 600 geçersiz oy var. Aradaki fark 602. Seçimin sonucunu değiştirebilir mi? Evet… YSK karar vermeden ısrarla açmak istediler. Açtılar ve 602 olan oy farkımız 571’e düştü. Yine biz kazandık. Burada 9 kat fark var Hatay’da 15 kat” dedi.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı

Hatay’da seçim sonuçlarına doğrudan müdahalenin olduğunu ileri süren Sarıbal “Hatay’da 100 milyar doların üzerinde maddi kaynağa ihtiyaç var ki bu kent ayağa kalksın. Hatay’da 50 milyar dolarlık yeni yatırım alanı olması gerekiyor ki yeniden ayağa kalksın. Bu aslında bir kenti yeniden ayağa kaldırmak önemli ama belli ki iktidarın ağzı sulanıyor. Oraya açık bir şekilde doğrudan müdahale ettiler. Vali seçim kurulu yetkililerini arayıp tehdit etti. Gecenin geç saatlerinde bizzat baskı yaptı. Doğrudan işin içine girdi Vali. Bu kadar açık. Tek gerekçe ne yazık ki Hatay’ın ayağa kalkmasında rant ilişkilerine dönüştürecek mekanizmanın peşindedir. İktidar az oyla kaybettiği her yere itiraz etti ve kabul edildi. Ama CHP küçük oylarla kaybettiği her yere itiraz etti ama kabul görmedi” ifadelerini kullandı.

CHP’nin itirazlarının reddedildiğini söyleyen Sarıbal, “Balıkesir Manyas’da AK Parti – MHP’ye itiraz etti Seçim kurulu kabul etti. Seçimi CHP kazandı. İtirazı biz yapıyoruz kabul edilmiyor ama AK Parti – MHP yapınca kabul ediliyor. Ortada bir iktidar yok. Kendi hukukunu dayatmış bir otoriter düzen var. Hukuksuzluk diyoruz ya aslında hukuksuzluk değil kendi hukukunu geçirmek istiyor. Yargı eliyle darbe vardır bu ülkede” dedi. Seçim sonucunun kurayla belirlendiği Ardahan Çıldır için de değerlendirme de bulunan Sarıbal, “Ardahan Çıldır’da adayımız kazanıyor. Sonra hiç ilgisi olmayan biri sandığa müdahale edip geçersiz oyu geçerli gibi gösterip seçime eşit oy çıkartıyor” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hatay Valisi, Seçim Kurulu’nu tehdit etti

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz