MEB’den bu illere son dakika kararı! Maraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Antep, Adana, Kilis, Malatya, Diyarbakır, Urfa

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MEB’den bu illere son dakika kararı! Maraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Antep, Adana, Kilis, Malatya, Diyarbakır, Urfa- Millî Eğitim Bakanlığınca (MEB) 30 bini deprem bölgesine olmak üzere bu yıl 100 bin kontenjan ayrılan bursluluk sınavı için geri sayım sürüyor. Sınava kısa bir süre kalması nedeniyle gözler İOKBS sınav giriş belgelerine çevrildi.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı için Başvuru ve Uygulama Kılavuzu, www.meb.gov.tr internet adresinden paylaşılmıştı. Kılavuzda sınav tarihi ve sınav giriş belgelerine ilişkin ayrıntılara yer verildi.

Resmî ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5′, 6, 7 ve 8’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflarında eğitim gören öğrencilere yönelik yapılacak olan bursluluk sınavı her yıl belirlenen tarihlerde gerçekleştiriliyor.

İOKBS NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, 2022-2023 öğretim yılında birinci dönemde uygulanan öğretim programları esas alınarak düzenlenecek. 3 Eylül’de gerçekleşecek sınavda tüm sınıf seviyelerine dörder seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi 120 dakika olacak.

İOKBS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYIMLANIR?

Kılavuza göre fotoğraflı sınav giriş belgesi, sınav tarihinden en az 7 gün önce “www.meb.gov.tr” internet adresinden alınacak. İOKBS sınav giriş belgelerinin 21-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında ilan edilmesi bekleniyor. Sınav sonuçları, 22 Eylül 2023 tarihinde “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB’den bu illere son dakika kararı! Maraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Antep, Adana, Kilis, Malatya, Diyarbakır, Urfa

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz