Aski̇ Kalecik’teki Sorunları Çözmek Için Düğmeye Bastı

ASKİ Kalecik'teki sorunları çözmek için düğmeye bastı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalecik ilçesinin içme suyu ve öteki altyapı meseleleri için düğmeye basan ASKİ Genel Müdürlüğü, ilçede altyapı yatırımlarını süratlendirdi.

Kalecik’in Eskiköy, Afşar, Karalar, Kınık ve Demirtaş Semtlerinde şu ana kadar toplam 19 bin metre içme suyu hattı döşeyen ASKİ, sarihten akan atık suların kapalı sisteme dahil edilmesi için de yoğun bir mesai tüketiyor.

ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, sarihten akan atık suların kanalizasyon kapalı sisteme alındığı Eskiköy ve Ovabağ Semtleri ile kanalizasyon hattı döşenen Yüzbey Semti’ndeki imalat çalışmalarını yerinde araştırdı.

Eskiköy Semti’nin 10 yıldır su kasveti sürüklediğini andırdıran Öztürk; semti pak, nitelikli ve sıhhatli içme suyuna kavuşturmak için bölgeye duktil borulardan oluşan 2 bin 550 metre içme suyu hattı döşendiğini söyledi.

Eskiköy ile beraber Afşar, Karalar, Kınık ve Demirtaş Semtlerine toplamda 19 bin metre içme suyu hattı yapıldığını belirten ve Eskiköy’de sarihten akan atık suyun kapalı sisteme alındığı imalat çalışmalarını sorgulayan Öztürk, “Takribî 1,5 ay gibi kısa bir vakit içinde 3 bin metrelik bir metraj yaptık. Bin metre sonra işimiz bitecek” dedi.

ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk ile beraber çalışmaları araştıran Eskiköy Muhtarı Halil Gümüş, ASKİ’nin çalışmalarından dinlediği memnuniyeti dile getirerek, “İçme suyumuz ve yeni mesken alanımızda altyapı yoktu. 2-3 yıldır çok kasvet sürüklüyorduk. ASKİ Genel Müdürümüze özellikle de Mansur başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ovabağ Semti’nde de analizlerde bulunan Öztürk, sarihten akan atık suların kapalı sisteme alınması çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:

“Burada ana hattı tamamlamak üzereyiz. Bu hattın tamamlanmasının ardından ara caddelerde gereksinim dinlenen yerlere de girerek atık su ile alakalı hatları da sürükleyeceğiz. Sonra da mevcut ana hattımız taşıtıyla atık su arıtma kuruluşumuza tahliyesini yapacağız.”

Kanalizasyon hattı döşenen Yüzbey Semti’ni de ziyaret eden ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, semte toplamda 2 bin 750 metre atık su hattının döşeneceğini, bunun bin 150 metresinin bitirildiğini, Hançılı Semti’nde ise 3 bin metre atık su hattının yapıldığını ifade etti.

Çalışmaları yakından takip ettiklerini vurgulayan Yüzbey Semti Muhtarı Hasan Doğan ise evvelden konutlarında 1-1,5 metrelik foseptik bulunduğunu, 2-3 ayda bir dolan foseptiği ASKİ takımlarına sürüklettiklerini anlatarak, şöyle konuştu:

“Köyümüzde yeni altyapımız yapılıyor. Daha evvel koku meseleyi oluyordu, bundan sonra Allahın İzniyle olmayacak. Sağ olsun Ankara Megakent Belediyesinin bölgemizde çok hoş çalışmaları var. Su kasvetimiz de vardı. Su kaynağımız var ama haneler arttığı için 2 yıldır eksik kalıyordu. Zira emekli yurttaşlarımız pandemiden dolayı semtimize akın ettiler. Semtimiz için tüm çalışanlardan Allah razı olsun.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aski̇ Kalecik’teki Sorunları Çözmek Için Düğmeye Bastı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz