Polatlı Ticaret Borsasında ilk kez kanola satışı gerçekleştirildi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da, Polatlı Ticaret Borsasında kanola nebatının satışının ilk defa reelleştirilmesi dolayısıyla merasim tertip edildi.

Merasimde sezonun ilk kanolasını getiren Yeşilöz Mahallesi’nden üretici Fahrettin Bayar, çeyrek altınla mükâfatlandırıldı.

Polatlı Ticaret Borsası İdare Heyeti Başkanı Yahya Toplu’nun idarediği sarih artırmada, Bayar’ın getirdiği 2022 hasat yarıyılının ilk ürünü kanolanın 100 kgı sembolik olarak kilosu 130 liradan, 23 bin 20 kgı da kilosu 12,39 liradan satıldı.

Toplu, yaptığı konuşmada, Ankara Kalkınma Ajansının “Kırsal Alanda Zirai İmal Spektrumu Teknolojik Yatırımlarla Çoğalıyor Projesi” kapsamında aldıkları makineler sayesinde kanola gibi bölgede yeni üretilen nebatların satışını asıllaştırabildiklerini söyledi.

Üreticilerin kazancını artırmak, tüccarların ticaretini çeşitlendirmek için devamlı arayış içinde olduklarına işaret eden Toplu, laboratuvar ve pazarlarını ona göre geliştirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Bayar da sulu arazide yetiştirdikleri kanoladan dekar başına 450 kg ürün aldığını, bereketin ve maliyetlerin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Polatlı Ticaret Borsasında ilk kez kanola satışı gerçekleştirildi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz