TÜPRAŞ ne kadar temettü dağıtacak? İşte açıklanan son bilgiler!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜPRAŞ, Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla yaptığı bildirimde, Olağanüstü Genel Kurul Kar Dağıtım Önerisi hakkında açıklama yaptı. Şirket, 29 Eylül tarihinde hisse başı olarak temettü ödemesi yapacağı bilgisini verdi. Bu temettü ödemesinden yararlanmak isteyen Borsa İstanbul’da işlem gören şirketin hisse senetlerine sahip olan yatırımcılar, ödemenin tadını çıkarabilecekler.

Yapılan açıklamada belirtilene göre, TÜPRAŞ hisse başına brüt 7,5254479 TL, net 6,7729031 TL nakit temettü ödemesi yapacak.

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. 29 Eylül tarihinde temettü ödemesi yapacak. Şirket, her bir hissedarına ödeyeceği temettü tutarını hesapladı ve bu tutar % 5,5 olarak belirlendi.

TÜPRAŞ hisselerine sahip olanlar, temettü ödemelerini 29 Eylül tarihinde alabilecekler. Şirket, hissedarlara bu ödemeleri yapmak için gerekli düzenlemeleri tamamlamış durumda.

Temettü ödemesi, şirketin kâr payını hissedarlara dağıtması anlamını taşır. Bu da, TÜPRAŞ’ın başarılı finansal performansının bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TÜPRAŞ ne kadar temettü dağıtacak? İşte açıklanan son bilgiler!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz