Bu meyveye dilinizi bile değdirmeyin! Çerezini avuç avuç yiyoruz ama ham hali zehir… Isırınca dudakları eridi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Watson, meyveyi ısırdığında yaşadığı şoku şöyle anlattı: “Sadece bir ısırık aldım ve anında ağzımın içinin alev aldığını hissettim. Bu acıya inanamadım. Meyvenin patlayacakmış gibi hissettirdiğini söyledi.” Ertesi gün uyandığında yüzünde ciddi yanıklar ve kabuklanmalar oluşmuştu. Dudakları sanki eriyecekmiş gibi hissediyordu ve birkaç gün boyunca kağıt gibi ince ve hassas hale gelmişti. Elleri bile solmuştu.

Watson’ın bilmediği, kaju meyvesinin kabuğunda bulunan ve ciltle temas ettiğinde yanıklara neden olabilen kardol ve anakardik asit bileşikleriydi. Bu bilgiyi sonradan yaptığı bir Google araması sırasında öğrendi. Kaju kabuklarını soyan işçilerin ellerinde ve kollarında ciddi yanıklar meydana gelebileceğini keşfetti. Ancak, bilmediği bir ülkede ağır bir sağlık faturasıyla karşılaşmamak için hastaneye gitmekten kaçındı.

Watson, iyileşme sürecinin oldukça uzun ve sancılı olduğunu belirtti. “Birkaç gün önce dudağımın tamamını soymayı başardım, birkaç santim genişliğindeydi,” diyen Watson, şu an yanıkların eskisinden çok daha iyi durumda olduğunu ancak hala tamamen iyileşmediğini söyledi. Watson, yaşadığı bu acı verici deneyimden sonra diğer insanları bilmedikleri her meyveyi denememeleri konusunda uyardı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bu meyveye dilinizi bile değdirmeyin! Çerezini avuç avuç yiyoruz ama ham hali zehir… Isırınca dudakları eridi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz