Hükümet medyasında yeni operasyon pişiriliyor: Bu kez hedefte Akşener var

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Emniyet İstihbaratçı olan Orakoğlu, “15 Temmuz’un siyasi ayağı” tartışmasında muhalefet partilerini ve genel başkanlarını hedefe koydu.

Orakoğlu, “Son aylarda hatta günlerde İYİ Parti lideri Meral Akşener hakkında tarafıma ve çalışma arkadaşlarıma hakkında birçok güçlü iddia olmasına rağmen neden tutuklanmadığı konusunda sözlü ve yazılı mesajlar geldiği görülmektedir” ifadeleriyle yazısına başladı.

Yeni Şafak yazarı, İYİ Parti içinde Akşener’e muhalefetiyle gündeme gelen Ethem Baykal’ın “FETÖ ile iş birliği” iddialarını aktardığı yazısında, Baykal’ın “Garson” isimli gizli tanığı hatırlattığını belirtti ve şunları kaydetti:

“Aynı günlerde Başkan Recep Tayyip Erdoğan da ‘Su uyur FETÖ uyumaz’ diyerek FETÖ tehlikesine ve Garson kod adlı gizli tanığın medyaya yansıyan mahrem yapıyla ilgili açıklamalarına dikkat çekmişti. Gerçekten de FETÖ’nün en mahrem elemanı Garson’un verdiği bilgiler çarpıcıydı. Yaklaşık 6 yıl sonra ortaya çıkan 55 bin yeni dosyadan ve 320 bin kişilik FETÖ’nün gizli ağında 15 Temmuz’da bile deşifre edilememiş mahrem kriptolar yakında yapılacak dev operasyonlarla deşifre edilip adalete teslim edilecekler inşallah! Ancak Ethem Baykal’ın ellerindeki bilgi ve belgelerin İYİ Parti’deki FETÖ’cüler için atom bombası şiddeti yaratacağı iddiası ve bu belgeleri soruşturma sürecinin sonunda kullanacakları beyanı Baykal’ın soruşturmayı yürüten savcılar ile iş birliği içinde olması ile mümkündür. Aksi halde İYİ Parti’nin FETÖ ilişkisine ilişkin bilgi ve belgelerin gecikmeden yargı makamlarına teslim edilmesi tahkikatın selameti açısından elzemdir.”

Meral Akşener’i, “15 Temmuz’u gerçekleştiren FETÖ’cü eski askerlerle temasta olmakla” suçlayan Bülent Orakoğlu, “Siyasi ayak İYİ Parti mi?” sorusunu ortaya attı.

Orakoğlu, darbe girişimini “Yurtta Sulh Konseyi”nin gerçekleştirdiğini belirterek “Meral Akşener 15 Temmuz 2016 tarihinden günler önce bazı televizyonlarda ‘Başbakan olacağım. Yurtta sulh, cihanda sulh ilkesini, cihanda sulh, ülkede sulhu yeni baştan rehber edinerek! 15’inden sonra işler değişecek’ şeklindeki söylemleriyle 15 Temmuz darbesine işaret mi etmişti?” dedi.

Hükümete yakın yazar, Akşener hakkında 6-7 yıl önce soruşturma başlatıldığını ileri sürerek, şunları kaydetti:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hükümet medyasında yeni operasyon pişiriliyor: Bu kez hedefte Akşener var

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz