İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş’la rekabet sorusunu yanıtladı: Aramızda rekabet var ancak..

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İmamoğlu, seçim döneminde seçmenlerden olumlu tepkiler aldığını belirtti. “Hayatımda hiç bu kadar pozitif seçmen yüzü ifadesi yaşamadım” diyen İmamoğlu, seçmenlerin kendisine gösterdiği teveccühün ve saygının kendisi için çok değerli olduğunu ifade etti. Ayrıca, sahada rastgele alanlarda vatandaşla buluştuklarını ve seçmenlerin protesto olarak sandığa gitmeme eğiliminde olduklarını fark ettiklerini belirtti.Ekrem İmamoğlu, seçimlerde beklediği oy farkını hissettiğini ve 14+14’lük bir fark öngördüğünü söyledi. Ancak bazı ilçeleri ucu ucuna kaybettiklerini belirten İmamoğlu, İBB olarak 32-33 ilçede birinci çıktıklarını vurguladı. Bu sonuçların kendisine büyük bir sorumluluk yüklediğini ve parti ayırmaksızın iş üretmeye devam edeceklerini söyledi.

İmamoğlu, AK Partili belediye başkanlarına ilçelerinin en başarılı dönemini yaşatmalarını dilediğini belirtti. “Her belediye başkanı en başarılı 5 yılını yaşasın” diyen İmamoğlu, rakiplerini desteklemekteki amacının halka daha iyi hizmet sunmak olduğunu ifade etti.

2023 seçimlerinde ekonomi ve moral motivasyon eksikliğinin etkili olduğunu belirten İmamoğlu, o dönemde yapılan hataların farkında olduklarını ve 2024 seçimlerine doğru doğruları inşa ederek kazandıklarını söyledi. İmamoğlu ayrıca sadece ekonominin yeterli olmadığını öyle olsaydı 2023 seçiminin de kazanılacağını aktardı.

İmamoğlu, 2023 seçimlerinde Altılı Masa stratejisinin zamanla farklı bir yöne evrildiğini ve masadaki herkesin belli bir makam istiyormuş gibi bir hava oluştuğunu belirtti. 2019 sonrasında organize olamadıklarını ve iyi analiz yapamadıklarını itiraf etti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine kırgın olduğunu düşünmediğini belirten İmamoğlu, bayramda yaptığı görüşmenin detaylarını paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun kendisine kırgın olduğunu düşünmediğini ancak böyle bir durumda nedenini soracağını ifade etti.

İmamoğlu, Mansur Yavaş ile aralarında bir rekabet olduğunu ancak bunun hizmet rekabeti olduğunu söyledi. “Daha iyi hizmet nasıl ederiz üzerine bir rekabet” diyen İmamoğlu, başkanlarla birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

İmamoğlu, Memleket meselesinin konuşulduğu yerde kavga değil müzakare, çatışma değil uzlaşma olur. İkimizin de fıtratında böyle bir şey yok. 2 gün önce aradım konuştum. Çok değerli bir daire başkanı vefat etmişti, başsağlığı diledim. Ankara’ya gittiğimde uğrarım mutlaka, uğrayamazsam ararım. Diğer başkanlarımızla da aramız çok iyidir.” dedi.

CHP’de değişim sürecinin önemli olduğunu ve toplumun bu değişimi talep ettiğini belirten İmamoğlu, “Milet sadece kurultay yaptık diye oy vermedi. Biz kurultaydan sonra neler söyledik, seçime nasıl hazırlandık? Bunları toplum gördü.” ifadelerini kullandı.Mehmet Şimşek’in ekonomi konusunda doğru adımlar attığını ve iyi tedbirler aldığını belirten İmamoğlu, bu sürecin birkaç ayda değerlendirilemeyeceğini ve kararlılıkla uygulanması gerektiğini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş’la rekabet sorusunu yanıtladı: Aramızda rekabet var ancak..

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz