Apple zirveyi başka markaya kaptırdı: Yıllar sonra birincilikten düştü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vivo, bu çeyreğin başlarındaki günlerde Vivo X Flip ile beraber Vivo X Fold 2 modellerinden lansmanından faydalandı. Bu biçimde, üç ayda Çin anakarasına 11,4 milyon parça sevk edildi. İki BBK Electronics firmayı, Oppo ile Vivo, çeyrekte %18 pazar hisseyi elde etti. Firmanın Vivo cep telefonu sevkiyatları ikinci çeyrekte %14 düşerken, Oppo’nun sevkiyatları senelik bazda yalnızca %4 düştü.

Apple, toplam sevkiyatını %5 artırarak 10,4 milyon adet konumuna çıkarmasına karşın, ikinci çeyrek diliminde listenin üçüncü sırasına geriledi. Çin’in uslu telefon pazarında yüzde 16 hisseye sahip olan Apple, Vivo ve Oppo’nun artta yerini almış oldu. Apple, ilk beşte ilk çeyrekte sevkiyatlarda seneden seneye çoğalış bildiren tek firma oldu, ancak üçüncü sıraya geriledi.

Küresel bir teknoloji pazarı inceleme şirketi olan Canalys, Çin’deki ikinci çeyrek diliminde uslu telefon sevkiyat raporunu yayınladı. Bu sayıya göre teslimatlar %5 eksilerek 67,4 milyondan 64,3 milyona geriledi. Çeyrek dilimi süresince Apple ile Vivo, Q1 sıralamalarını değiştirdi. İlk sırayı Vivo aldı ve Aplle’da bu kapsamda üçüncü sıraya geriledi.

Eski bir Huawei alt üniteyi olan Honor, senelik %21’lik sevkiyatlarında en büyük düşüşü yaşayarak dördüncü sırada yer aldı. Honor, %16 pazar hissesine karşın Apple’ın azıcık gerisinde, 10,3 milyon uslu telefon sevk etti. Xiaomi, ikinci çeyrekte Çin’deki sevkiyatların senelik bazda %19 düşmesinin ardından beşinci sırada yer aldı. %13 pazar hisseyi ile toplamda 8,6 milyon adet teslim edildi

Çin hala dünya genelinde en büyük uslu telefon pazarı. Çin’den sonra ülkeler ise sırasıyla Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri’dir. Canalys analisti Toby Zhu tarafından, kısmen giriş seviyesi cep telefonları için artan sübvansiyonlar fertlere ve gruplara devlet takviyeyi sebebiyle pazarın ikinci yarıda derlenmesini bekliyor. Satıcıların büyük ürün tanıtımlarına hazırlanmaları ve senenin ikinci yarısındaki derlenmeden en iyi biçimde faydalanmaya hazırlanmaları gerektiğini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Apple zirveyi başka markaya kaptırdı: Yıllar sonra birincilikten düştü

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz