Dev şirketler Çin’e veda ediyor: Şimdiki yatırım Hindistan’a

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple’ın en büyük tedarikçisi olan Foxconn, Hindistan’ın güneyine yatırım yapmayı tasarlıyor. Teknoloji işletmeyi, yarım milyon dolara kadar yatırım altında yakalayacak olduğu bölgeye de iki yeni fabrika kurmayı tasarladığını bildirdi. Hindistan’a yönelerek Çin’deki bağımlılığını eksiltmeyi tasarlayan Foxconn, bu biçimde Apple ile uzun müddet çalışmayı garantiledi.

Gelen bilgiler istikametinde Foxconn’un kuracağı iki kuruluştan bir tanesi tamamen Apple mahsullerine odaklanacak. Bu kuruluşta firma gayeleri ile yeni nesil iPhone ve iPad yapımlarının yanında değişik Apple teknoloji aletlerini de üreteceğini tasarlıyor.

Özellikle pandemi yarıyılında hastalığın Çin’den dağılması ve Çin’de bulunan kuruluşların da imalde güçlük yaşadığını öğrenmekteyiz. Bununla beraber Çin ve Amerika Birleşik Devletleri arasında devam eden gerginlik de imalde büyük kasvetlere neden olmaktadır.

Hindistan’daki yerel makamlarda daha evvel Foxconn’un bölgeye kuruluş geliştireceğini onaylamıştı. Bu kuruluşun 50 bin istihdam yaratması beklenmektedir. Kuruluş kurma mevzusunda zorunlu izinleri alan Foxconn, 2024 senesiyle yapımlara başlamayı tasarlıyor.

Yaşanılmış olan kasvetlerin ardından çoğu firma artık Çin’de yapım yapmayı riskli buluyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dev şirketler Çin’e veda ediyor: Şimdiki yatırım Hindistan’a

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz