Elon Musk tek kalemde sildi: Artık “tweet” diye bir şey kalmıyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güncellenen hizmet koşullarına göre tweet’ler artık gönderi (post) olarak, retweetler ise yeniden gönder (repost) ismiyle adlandırılacak. Yeni şartlarda, “Twitter” kelimesinin neredeyse tamamen kaldırılması ve X’in lehine kullanılması da dahil olmak üzere bir dizi başka markalama değişikliği de var. Neredeyse toptan diyorum çünkü komik bir şekilde, terimlerde yer alan URL’lerin birçoğunun hala görünüşe göre dahil edilmesi gerekiyor. X’in başrol oynadığı URL’lere tamamen geçmek istediğine dair bazı ipuçları var ancak görünen o ki Twitter bir ölçüde ortalıkta dolaşmaya devam edecek.

Şartlarda birkaç başka güncelleme de var. Bunlardan biri, X’i kullanarak “yasaların izin verdiği ölçüde, sözde herhangi bir toplu eylem, toplu dava veya temsili eylem işlemine davacı veya sınıf üyesi olarak katılma hakkından da feragat ettiğinizi” söylüyor. Bir diğer değişiklik ise veri kazıma işlemine yönelik yapılıyor.

X ayrıca 29 Eylül’de yeni bir gizlilik politikasını da uygulamaya koymayı planlıyor. Bu yeni politika, X’in biyometrik veriler ve istihdam geçmişi de dahil olmak üzere kullanıcılar hakkında topladığı veri hacmini büyük oranda genişletmeyi hedefliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Elon Musk tek kalemde sildi: Artık “tweet” diye bir şey kalmıyor!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz