Yapay zeka için bir distopik uyarı daha: Harekete geçmeliyiz!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnsanların çok fazla bilim kurgu filminde yaşananları gördükten sonra bu yeni teknolojinin kötüye gitmeyeceğine dair güvence istediklerini söyleyen Smith’in belirttiği üzere yapay zeka vazgeçilmez bir teknoloji haline geliyor ve tüm segmentlerdeki paydaşlar tarafından belirlenen standartlar aracılığıyla şeffaflık gerektiriyor.

Smith, düzenleyici bir planın birden fazla düzeyde uygulanan ilkeleri oluşturması gerektiğine inanıyor: “Ters giden çok fazla bilim kurgu filmi izlediler. Bilim kurgunun bir parçası gibi hissettiren şeyler yaratırken şirketlerin ve düzenleyicilerin buna odaklanmasına ihtiyacımız var. Bu, hangi bulutun konuşlandırıldığını bilmeye ve oluşturulan içeriğin, özellikle de yapay zeka tarafından oluşturulup oluşturulmadığının bilinmesine gerçek bir odaklanma olduğu anlamına gelir.”

Ayrıca Microsoft, zirveden sonra yapay zeka için düzenleyici bir plan öneren kendi teknik incelemesini de yayınladı. Bu inceleme, şirketlerin müşterilerinin yapay zekayı nasıl kullandığını bilmesini, ulusal ve küresel standartlar oluşturmasını ve uygulama, model, bulut ve veri merkezi gibi farklı katmanlarda düzenlemeleri uygulamasını zorunlu kılmayı içeriyor.

Smith’in yorumları, yapay zeka teknolojisinin ve etkilerinin giderek daha fazla incelendiği bir dönemde geliyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında ABD’de Microsoft, Google ve diğer şirketler, yapay zekanın sorumlu bir şekilde geliştirilmesini tartışmak üzere ABD Başkanı Biden ile bir araya gelmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yapay zeka için bir distopik uyarı daha: Harekete geçmeliyiz!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz