Herkesin mutlaka görmesi gerekiyor! Giden gözlerini alamıyor! En görkemlileri o şehirlerde yatıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arılı dağları sırtındaki ark ve yayla çaylarını birleşmesi sonucunda oluşan bu şelale fiziki olarak iki kademeden oluşuyor. 1 kademe de akan suyun 50 metre yükseklikten hiçbir yere çarpmadan zemine dökülen ilk çavlan oluşmaktadır. Burada dökülen sular 200 metre civarında bir Gölet meydana getirirken biriken ilk çavlan suyunun taşması ile birlikte su miktarı kadarı gölden aşağı 50 metre yükseklikten akan ikinci bir çavlan oluşturuyor. Uzaktan bakıldığında bu iki kademeli taraçalı çavlandan boşalan sular 100 metre yükseklikten dökülen tek bir şelale akıyormuş hissi veriyor.

Sinop’un Erfelek ilçesinde iki ormanın birleştiği derin vadi içerisinden akan, irili ufaklı 28 şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelaleleri, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

tomara-selalesi.jpg

Türkiye’nin ziyaret edilmesi gereken 10 şelalesinden biri’ olarak gösterilen Gümüşhane Tomara Şelalesi, 40 ayrı kaynaktan dökülmesiyle eşsiz bir seremoni oluşturuyor.

delikkaya-selalesi-1.jpg

Artvin ilinin Murgul ilçesinde Başköy köyünde bulunan bu Şelale ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kaya’nın içindeki 4 metre çaplı bir oyuktan akan bu şelale yüzüğe benzediği için birçok kişi orman yüzüğü adını da veriyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Herkesin mutlaka görmesi gerekiyor! Giden gözlerini alamıyor! En görkemlileri o şehirlerde yatıyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz