Bunları yapıyorsanız entelektüel olabilirsiniz! Alışkanlıklar, her bireyin özeti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Örneğin, biri karmaşık matematik problemlerini ustalıkla çözebilir ancak modern sanat sineması hakkında konuşmakta zorlanabilir. Diğerleri geniş bilgi birikimiyle hayranlık uyandırırken, günlük konularda çocuklar kadar saf olabilirler. Bazıları ise doğal olarak kurnazdır; bu durumda zeka, birkaç yıllık akademik eğitime eşdeğer olabilir.

Modern dünyada, bir kişinin kültürel bağlamda ne kadar entelektüel olduğuna dair kesin işaretleri tanımlamak zor. Bilgi alanı çok geniştir. Çok iyi eğitimli ve zeki olsanız bile, Nobel Edebiyat Ödülü kazanan tek bir yazarı bile bilmeyebilirsiniz.

ABC’de er alan habere göre, entelektüelleri bir araya getiren özellikler, bilgiyi algılama ve yorumlama, mantıksal bağlantılar kurma, yeni beceriler öğrenme ve bilgi edinme arzusudur. Günlük yaşamda bu yetenekler olmadan beyin aktivitesi gerçekleşemez.

Hayatın belirli bir düzeni, kuralları ve planlaması olduğunu kabul edersek, akıllı bir insan bu sistemi anlayabilir. Eğer yaşamınızda kaos, güvenlik eksikliği ve düzen yoksa, kontrol sizde değil. Akıllı bir insan buna izin vermez.

Düşünen bir kadın her şeyi planlıdır; eş, anne, çalışan veya girişimci rollerinde kendini kendi tarzında gerçekleştirir ve bu rolleri ustaca dengeler.

Önemli konular için kaynak bulma, evi düzenli tutma, başkalarına bakma ve kendini unutmama yeteneği, hem zihinsel hem de duygusal olarak gelişmiş bir zekanın varlığını gösterir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bunları yapıyorsanız entelektüel olabilirsiniz! Alışkanlıklar, her bireyin özeti

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz