1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Aydın CHP’de tartışma: İl Başkanı, ilçe belediye başkanına tepki gösterdi

Aydın CHP’de tartışma: İl Başkanı, ilçe belediye başkanına tepki gösterdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, CHP Aydın Şehir Başkanı Hikmet Saatçı, Mehmet Fatih Atay’ın Yeni Yüzyıl gazetesindeki açıklamalarında, Aydın Megakent Belediye Başkanı Çerçioğlu’nu tenkit etmesini, yeis ve afallamışlıkla karşıladığını belirtti.

Kamuoyunda Atay’ın parti değiştireceğine ait iddiaların bulunduğunu, bu beyanatın bu iddiayı destekler kalitede olduğunu iddia eden Saatçı, Atay’ı ayıpladığını dile getirdi.

Hikmet Saatçı, “Kardeşine 3 müdürlük vererek kamuoyunda gündem olan Sayın Atay, unutmasın ki CHP’li gençlerin, bayanların, azalarımızın ve Özlem Çerçioğlu’nun destek ve gayretleriyle oturduğu koltuğun verdiği eforla yaptığı açıklamalar, her bir partilimizin emeklerine, alın terine hakarettir, hıyanettir. Oğlunu kulüp başkanı yaparak kolunun uzandığı her yerde var olmak isteyen Sayın Atay, Efeler ilçe kurultayını kazanamayacağını kavradığı andan itibaren tenkit etmeye başladı” diye konuştu. 

Mehmet Fatih Atay, Yeni Yüzyıl gazetesinde bugün yayınlanan beyanatında Özlem Çerçioğlu’na tepki göstermişti. 

Çerçioğlu’nun kendisine mobbing uyguladığını iddia eden Atay, “Usandım artık. Köle olmamızı istiyor. Sen ne yaptın Aydın’a 14 yıldır, ne yaptın? Ben çok iş yaptım. Yaptıklarım sebebiyle ilçemde reylerim yüzde 71-72 çıkıyor. Çerçioğlu da buna deliriyor. O surattan bana mobbing uygulamaya çalışıyor. Bir futbol ekibimiz var, diyorlar ki, oğlun öğrenmem ne. ‘Kardeşine 3 müdürlük verdi’ diyor. Sanki 3 tane ücret alıyormuş gibi. Kaç kuşak politikacı gördüm, böyle bir varlık görmedim. Bu ve şürekası tarafından sürüklediğimi hiç kimseden sürüklemedim” dedi.

Hakkında gerçek değil iddialar gündeme getirildiğinin ve bunun Çerçioğlu tarafından yaptırıldığını öne süren Atay, “Babam ilçe başkanlığı yaptı. Bizim ailemizle, atamızla alakalı en ufak bir üçkağıtçılık, yüzsüzlük yoktur, olamaz da zati. Babam devlet memuruydu 30-40 sene hizmet etti. Ben milletvekilliği yapmışım, şimdi Çerçioğlu gibi birine mi kalmışım? Mobbing yapıyorlar. Oğlumla dahi uğraştılar. Bizim en minik bir şeyimiz olsaydı, anamızı ağlatırlardı. Yok bir şey bulamadılar ki, hepsine yanıt verebilirim. Ayıp ya” ifadelerini kullandı.

Çerçioğlu’nu yolsuzluk yapmakla yargılayan Atay, “Ben onların neler yaptıklarını neler çaldıklarını öğreniyorum. Misalin, aynı işletmeye onlar da sıcak asfalt yaptırdı biz de. Ben sarih ihale yaptım, onlar değişik cinsli ihale yaptı. Her şeyimizi sarih ihale ile yaptık. İşi en az parayı isteyene verdik. Sıcak asfalta aynı işletmeye bizim ödediğimiz kaç lira, onların ödediği kaç lira? Lütfen bunu bir inceleyin. 32 milyon lira götürdüler” biçiminde konuştu.

“Bu parti, Aydın’da Çerçioğlu partisi haline geldi” diyen Atay, “Bize bir delege tercihi dahi yaptırmadılar ya. Bizim de adayımız var. Bizim adayımız mavi liste, onlar beyaz liste ile girecekti. 3 kezdir semtlere sandık koyuyoruz, yeniden semtlere koyalım dedik. Hayır dediler, ‘beyaz zarf kullanacağız’ dediler. ‘Ya mavi liste beyaz zarfta emin olur’ dedik dinlemediler. ‘Sandığın başında bizden birisi olsun’ dedik, izin vermediler. Şehir Başkanı ile İlçe Başkanı sandığın başına oturdu, bizden de kimseyi almadılar. Beyaz zarf kullandırdılar. 50 derece sıcakta beton üstünde halkı bekletip insanları 2 kat yukarıya çıkarıp rey kullandırttılar. Ya böyle bir parti olabilir mi ya? Ben Genel Başkan’a, belediye başkanları buluşmasında bunu söyledim” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aydın CHP’de tartışma: İl Başkanı, ilçe belediye başkanına tepki gösterdi
Yorum Yap

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz